Gdzie składać wniosek o skrócenie zakazu prowadzenia pojazdów czyli o tzw. blokadę alkoholową?

W artykule Skrócenie zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych – blokada alkoholowa. Co to jest? Wyjaśniłem na czym polega instytucja skrócenia zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych poprzez blokadę alkoholową. A dokładniej opisałem, iż kierowca, wobec którego Sąd orzekł zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych może po połowie tego okresu starać się o skrócenie zakazu prowadzenia poprzez blokadę alkoholową.

W związku z powyższym powstaje pytanie gdzie taki wniosek należy złożyć. Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta, ponieważ wniosek o skrócenie zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych należy złożyć do tego Sądu, którzy orzekał o zakazie. Należy w tym miejscu zaznaczyć, iż nie ma znaczenia miejsce zamieszkania osoby, wobec której zakaz został orzeczony.

Obrazując tą sytuację jeżeli Twoim miejsce zamieszkania jest Gdańsk, a zakaz prowadzenia pojazdów orzekł Sąd Rejonowy dla Warszawy – Mokotowa w Warszawie to właśnie do tego Sądu składasz wniosek o skrócenie zakazu poprzez blokadę alkoholową czyli do Sądu Rejonowego dla Warszawy – Mokotowa w Warszawie.

Natomiast fakt składania apelacji od wyroku w tym postępowaniu nie ma żadnego znaczenia, ponieważ zawsze sądem właściwym będzie Sąd Rejonowy, który orzekał jako pierwsza instancja.

Pozostaje na pytanie kiedy można złożyć wniosek o skrócenie zakazu prowadzenia czyli o tzw. blokadę alkoholową odpowiedziałem w artykule Kiedy składać wniosek o skrócenie zakazu prowadzenia pojazdów czyli tzw. blokada alkoholowa?

Dziękuje i zapraszam do lektury.

Adwokat Bartosz Nadwodny

nr tel: 793 444 406

1 komentarz
 1. Adwokat Bartosz Nadwodny
  Adwokat Bartosz Nadwodny • Autor postu •
  20 sierpnia 2018 na 14:34

  Drogi Czytelniku,

  jeżeli nasuną się Ci jakiekolwiek wątpliwości to gorąco namawiam do zadawania pytań w komentarzu. Obiecuję, iż postaram się odpowiedzieć na wszystkie zapytania. Proszę również komentować moje artykuły oraz dzielić się swoimi spostrzeżeniami lub uwagami. Każdy wpis możesz skomentować. Pamiętaj również, że Twój adres e-mail nigdzie nie zostanie wyświetlony.

  Zapraszam do czytania.

  Adwokat Bartosz Nadwodny

  Odpowiedz
Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone są wymagane *